Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik 1.915 Astsubay Alımı Yapacak!

Sözleşmeli ve muvazzaf astsubay alımı başvuruları başladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde toplamda 1.915 astsubay alımı yapacağını duyurdu. Alımlara başvurular bugün başladı.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik 1.915 Astsubay Alımı Yapacak!

Jandarma ve Sahil Güvenlik sözleşmeli Astsubay ve Muvazzaf astsubay alımı yapacak. İki önemli kurum toplamda 1915 astsubay alımı yapacak. Alımlara başvurular başladı ve son başvuru tarihi 23 aralık 2021 olarak belirlendi.

andarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf/sözleşmeli (erkek/kadın) astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının sözleşmeli (erkek/kadın) astsubay ihtiyacına yönelik başvurular 08-23 Aralık 2021 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

Temin ile ilgili detaylar; www.jandarma.gov.tr,www.sg.gov.tr,www.jsga.edu.tr ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının https://kamuilan.sbb.gov.tr adreslerinde yer alan "2022 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu" ve "2022 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu'nda belirtilmiştir.

Başvurular, 08 Aralık 2021 günü başlayıp, 23 Aralık 2021 günü saat 23:59'da sona erecektir.

Yaş Şartı

Jandarma Genel Komutanlığı için kılavuzda belirtilen lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1994 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir),

lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlular başvuru yapabileceklerdir).

Başvurular Nereye Yapılacak?

Başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

2022 YILI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY TEMİNİ BAŞVURU KILAVUZU 

2022 YILI J.GN.K.LIĞI MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY TEMİNİ BAŞVURU KILAVUZU 

Personelalimilani.com

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER