Sanayi Bakanlığı 203 Memur Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu Olanlar Başvurabilecek!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 kamu personeli alımı yapacağını Resmi Gazete'de duyurdu. Sanayi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ilana en az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ifade edildi.

Sanayi Bakanlığı 203 Memur Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu Olanlar Başvurabilecek!

Resmi Gazete ve Kamu İlan sayfasında Aralık ayı memur personel alımı ilanlarına bir yenisi daha ekledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği 203 kamu personeli alımı yapacak.

Taşra ve merkez teşkilatlara Mühendis, Büro Personeli, Destek Personeli, Mimar, Şehir Plancısı, pozisyonlarında alımlar yapılacak.

Alımlar yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın KPSS puan sıralamasına göre yapılacak.

Mühendis, mimar ve şehir bölge planlama unvanlı pozisyonlar için ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan;
lisans mezunları için KPSSP(3),
eğitim fakültesi mezunları için KPSSP(10),
ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış şartı aranırken Destek personelinde taban puan aranmıyor.

Başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak?

Adaylar başvurularını, 26 Aralık 2021 Pazar günü saat 23.59’a kadar sadece e-Devlet – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. 

Süresi içerisinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adayların yerleştirme işlemi, tercih ettikleri merkez teşkilatı veya il müdürlüklerinde ilan edilen sözleşmeli personel pozisyon unvanları ve nitelikleri dikkate alınarak merkez teşkilatı ve her il müdürlüğü bazında KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere yapılacak puan sıralaması esas alınmak suretiyle yapılacaktır.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını, Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu adresi üzerinden görüntüleyecek olup, ayrıca asil veya yedek adaylaraayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sanayi Bakanlığı 203 Memur Alımı Kılavuzu İçin Tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER