Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kamuya memur alımı ilanları devam ediyor. 2021 yılı bitmeden kamu personeli alımı yapacağını açıklayan Ticaret Bakanlığı, 75 kişi alacağını duyurdu.

Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Ticaret Bakanlığı 75 kamu personeli alımı yapacak. Ticaret Bakanlığı da taşra teşkilatlarda görevlendirmek üzere bir çok öğrenim dalından mezun Ticaret Denetmen Yardımcısı unvanında toplamda 75 kamu personeli alımı başvuru detayları haberde...

Başvuru nasıl yapılacak? Ne zaman başvurular alınacak?

Ticaret Bakanlığı 75 kamu personeli alımı başvuru detayları da ilanda belli oldu. Başvurular dijital ortamda 13.12.2021 tarihinde başlayacak olup, 23.12.2021 tarihi saat 17.00’a kadar alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Yapılan duyuruda posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyeceği ifade edildi.

Sadece bir başvuru hakkı olacak!

75 kamu personeli alımı ilanına başvuru yapacak adaylar söz konusu bölümlerden yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir.

KPSS şartı ve taban puan nedir?

Kurum adayları yapacağı yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre istihdam edecek. Adaylar giriş sınavına KPSS puanı göre çağırılacak ve adaylarda öğrenim dalına göre belirlenen puan türlerinden en az 70 puan şartı istenecek.

Sınav tarihi ne zaman? Sınav yeri neresi?

Yazılı sınav 06.02.2022 tarihinde Ankara’da yapılacak olup, sınav yeri ve saati adayların sınav giriş belgelerinde belirtilecektir.Sözlü sınav Ankara'da yapılacak olup sözlü sınavın tarihi ve yeri, yazılı sınav sonucu ile birlikte Bakanlığın kurumsal internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) ilan edilecektir. Ayrıca adaylar, sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı Kılavuzu için tıklayın.

Personelalimilani.com

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2021, 17:04
YORUM EKLE